Z prac Zarządu Powiatu Płockiego

Omówienie Raportu o stanie Powiatu Płockiego za 2020 rok to pierwszy punkt podczas obrad dzisiejszego Zarządu Powiatu Płockiego. Zagadnienia, wnioski przedstawił Członkom Zarządu, Mariusz Bieniek - Starosta Płocki. „To był dobry rok dla Powiatu Płockiego, pomimo panującej w kraju trudnej sytuacji epidemicznej”- powiedział Mariusz Bieniek. Na początku 2020 roku plan dochodów kształtował się na poziomie około 130 000 000,00 zł, po zmianach został zrealizowany w wysokości ponad 143 000 000,00 zł. Wpływ na to miały pozyskane dochody z budżetów: Ministra Finansów, Wojewody Mazowieckiego, Urzędu Marszałkowskiego, Unii Europejskiej, a także dochody własne wynikające z przeprowadzonych analiz, jak również sytuacja epidemiologiczna wywołana wirusem SARS-CoV-2.

W Raporcie zawarto także szczegółową informację na temat inwestycji drogowych zrealizowanych w minionym roku. „Bezpieczeństwo na drogach powiatowych poprzez przebudowę i remonty dróg oraz budowę chodników w oparciu o środki finansowe własne, a także środki pozyskane ze źródeł zewnętrznych w 2020 roku wykonujemy konsekwentnie, rzetelnie i równomiernie we wszystkich gminach Powiatu Płockiego” - powiedział Starosta.

Mariusz Bieniek zaprezentował również szczegółowe dane na temat obsługi interesantów w Starostwie Powiatowym, m.in.: obsługi pojazdów w Wydziale Komunikacji czy ilości wydanych pozwoleń na budowę obiektów w 2020 r. „To bardzo interesujące dane, widać z nich ogromny potencjał rozwojowy poszczególnych gmin.” – powiedział.

Raport o stanie Powiatu Płockiego już wkrótce zostanie opublikowany na stronie Powiatu Płockiego. Zapraszamy do zapoznania się z tym dokumentem i do debaty!

Kolejnym bardzo ważnym punktem było sprawozdanie finansowe Powiatu Płockiego za 2020 r. wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2020 rok i zaopiniowanie projektów uchwał: w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2020 r. oraz w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu w Płocku absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 r., które przedstawiła Katarzyna Leśniewska- Skarbnik Powiatu.

W posiedzeniu Zarządu uczestniczyli wszyscy Członkowie Zarządu: Iwona Sierocka - Wicestarosta, Paweł Bogiel, Bogdan Banaszczak, Paweł Jakubowski, Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, a także Dyrektor Wydziału Organizacji i Nadzoru Monika Mytnik- Talpa, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper, protokołowała Małgorzata Jaszczak Inspektor w Wydziale Organizacji i Nadzoru.