Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 29 marca 2021 r. pod przewodnictwem Iwony Sierockiej – Wicestarosty odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Z uwagi na epidemię miała ona charakter online. Podczas spotkania omówiono: ocenę sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu płockiego, którą zreferował  Romuald Ostrowski – Dyrektor PSSE w Płocku; ocenę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie płockim za rok 2020, którą przedstawił nadkom. Robert Nowakowski- Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku; ocenę stanu bezpieczeństwa pożarowego na terenie powiatu płockiego w roku 2020- informację przekazał – st. bryg. Grzegorz Padzik – Komendant Miejski PSP w Plocku.

W dyskusji głos zabrał Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku – Marek Sankiewicz, który poinformował, że gminy Bulkowo i Staroźreby zostały z dniem dzisiejszym wyłączone z czerwonej strefy ASF, jak również przestrzegł, iż cały czas istnieje ryzyko powstawania ognisk ptasiej grypy. Sytuacja w tej sprawie jest monitorowana na bieżąco.

Ostatnim punktem posiedzenia było przyjęcie planu pracy Komisji na rok 2021. Plan został przyjęty bez uwag.

Na zakończenie Wicestarosta Iwona Sierocka złożyła w imieniu władz powiatu płockiego życzenia wielkanocne dla wszystkich członków Komisji i ich rodzin.