"Sołtys Roku" 2021

Dziś, 11 marca obchodzimy szczególnie ważne święto zarówno dla samorządów, jak i lokalnych społeczności – Dzień Sołtysa!

Sołtys to funkcja znana na polskiej wsi od wieków. Człowiek pełniący tę funkcję zawsze był liderem i animatorem życia mieszkańców danej miejscowości. W obecnej Polsce, sołtys to przede wszystkim podstawa i opoka władzy samorządowej. To właśnie on ma bezpośredni kontakt z ludźmi, to jemu mieszkańcy przekazują swoje pomysły, obawy i potrzeby związane z polepszeniem jakości życia w swojej miejscowości.

Z okazji Dnia Sołtysa, chciałbym złożyć Wam, Drogie Sołtyski i Drodzy Sołtysi, serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, doskonałej współpracy zarówno z mieszkańcami, jak i władzami samorządowymi. Jednocześnie przekazuję Wam wyrazy szczególnego szacunku dla Waszej pracy i misji społecznej. To między innymi dzięki Wam, Drodzy Przyjaciele, zmienia się oblicze polskiej wsi, wsi nowoczesnej, zmodernizowanej, z szerokim dostępem do nowoczesnych usług oraz z wysoką świadomością społeczną jej mieszkańców. Serdecznie Wam za to dziękuję!

Szanowni Państwo, z okazji Waszego Święta ogłaszamy Konkurs o tytuł „Sołtys Roku” 2021.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są tutaj