Wideokonferencja dotycząca organizacji dowozu osób starszych i niepełnosprawnych do punktu szczepień przez jednostki PSP i OSP z powiatu płockiego

 W dniu 14 stycznia 2021 r. na prośbę Komendanta Miejskiego PSP w Płocku w Starostwie Powiatowym odbyła się wideokonferencja dotycząca organizacji dowozu  osób starszych i niepełnosprawnych do punktu szczepień przez jednostki PSP i OSP z powiatu płockiego.
W konferencji uczestniczyli: Iwona Sierocka- Wicestarosta, st. bryg. Grzegorz Padzik- Komendant miejski PSP w Płocku, st. kpt. Albert Lejman- Naczelnik Wydziału Operacyjnego PSP, Piotr Jakubowski – Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego, Krzysztof Rygier- Biuro Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego, wójtowie, burmistrzowie miast i gmin powiatu płockiego, przedstawiciele Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Komendanci ZOSP RP i Prezesi OSP z powiatu płockiego.

Podczas wideokonferencji omówiono kwestie organizacyjne związane z Narodowym Programem Szczepień, które przedstawił st. bryg. Grzegorz Padzik.

Zgodnie z poleceniem Wojewody Mazowieckiego jednostki OSP oraz PSP we współpracy z poszczególnymi samorządami będą wspierać seniorów i osoby niepełnosprawne w dotarciu do punktu szczepień na terenie gminy lub miasta. Transport będzie odbywał się w reżimie sanitarnym.

Ponadto jednostki będą uczestniczyły w akcji rozpowszechniania materiałów informacyjno-promocyjnych nt. programu szczepień wśród mieszkańców.

Od 15 stycznia rozpocznie się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu przez daną gminę.

 Planowana akcja szczepień dla strażaków PSP i OSP, w szczególności biorących udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych będzie miała miejsce zgodnie z harmonogramem szczepień przyjętym przez władze rządowe.

           

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.