XX Sesja Rady Powiatu w Płocku w kadencji 2018-2023 za nami

Obrady odbyły się w środę 25 listopada. Podobnie jak poprzednie odbyły się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość, a prowadził je  Przewodniczący Rady Lech Dąbrowski.

W porządku obrad znalazły się m.in. przyjęcie raportu z wykonania w latach 2018-2019 „Programu ochrony środowiska dla powiatu płockiego do 2022 r. z perspektywą do 2026 r.” wraz z monitoringiem skutków realizacji postanowień ww. programu, informacja o przygotowaniach do zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie 2020/2021, informacja o realizacji zadań wynikających z ustawy o publicznym transporcie drogowym. Rozpatrzono także projekty uchwał oraz podjęto uchwały w sprawach: zmian budżetu powiatu płockiego na rok 2020, zmian uchwały w sprawie określenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych w roku 2020 na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych w powiecie płockim a także zmiany uchwały Rady Powiatu w Płocku z dnia 17 grudnia 2014 r. w sprawie powierzenia prowadzenia zadania publicznego w zakresie orzekania o niepełnosprawności, wydania legitymacji i kart parkingowych osobom niepełnosprawnym z terenu powiatu płockiego przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Płocku. Wyrażono także zgodę na przeniesienie w drodze darowizny mienia Powiatu Płockiego na rzecz Gminy Bodzanów.