UWAGA! Powiat Płocki w czerwonej strefie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje,  że w związku z ciągłym wzrostem zachorowań na COVID-19 zgodnie z wprowadzeniem czerwonej strefy na terenie całego kraju przez władze rządowe, w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną począwszy od dnia 24 października do odwołania zostają wprowadzone nowe zasady bezpieczeństwa:

- nauka w klasach  4- 8 w trybie zdalnym

- szkoły wyższe i ponadpodstawowe w trybie zdalnym

- dzieci i młodzież do 16 r. życia przemieszczanie się poza domem w godz. 9.00 do 16 tylko i wyłącznie z osobą dorosłą – opiekunem;

- wydarzenia sportowe bez udziału publiczności

- wydarzenia kulturalne do 25% udziału publiczności

- zawieszenie działalności basenów, siłowni i Aquaparków

- zawieszenie działalności sanatoriów (za wyjątkiem trwających turnusów)

- lokale gastronomiczne i restauracje – zakaz działalności stacjonarnej (jedynie na wynos)

- 1 osoba na 15mkw w placówkach handlowych pow. 100mkw

- 50% zajętych miejsc siedzących w transporcie publicznym lub 30 % wszystkich

- ograniczenie imprez, spotkań, zebrań oraz zgromadzeń publicznych do 5 os. spoza gospodarstwa domowego

- ograniczenie przemieszczania się seniorów (powyższej 70+) z wyłączeniem wykonywania czynności zawodowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego, sprawowania lub uczestnictwa w kulcie religijnym

- zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich jak wesela

- maksymalnie 1 osoba na 7 metrów kwadratowych w kościołach

O zmianach w obostrzeniach przeczytać można na stronie internetowej resortu zdrowia.