,,Sięgamy po więcej – uczniowie z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej na praktykach w Grecji”

 

„Inwestowanie w wiedzę

zawsze przynosi największe zyski”

                                      Benjamin Franklin

W dniach 13-26 września 2020  roku  Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku realizuje projekt „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację projektu ERASMUS+ .

Głównym celem projektu jest:

  • zwiększenie mobilności zawodowej uczniów i dostosowanie ich wiedzy oraz kompetencji do potrzeb rynku pracy;
  • zdobycie przez uczniów doświadczenia zawodowego poza krajem;
  • zwiększenie atrakcyjności młodzieży jako przyszłych pracowników;
  • budowanie wiary w swoje możliwości i lepsze odnalezienie się na europejskim rynku pracy.

Projekt umożliwia wyjazd młodzieży wraz z opiekunami na dwutygodniowe zagraniczne praktyki w greckich przedsiębiorstwach. Partnerem w projekcie jest grecka instytucja Golden Sun Mobility Center, która specjalizuje się w kształceniu zawodowym.

Praktyki skierowane są do 64 uczniów technikum w zawodach: technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarz, technik weterynarii i technik rolnik. Przed wyjazdem uczniowie przeszli  kompleksowe przygotowanie do mobilności obejmujące: intensywny kurs języka angielskiego, zajęcia pedagogiczne związane z tematyką staży i podnoszeniem motywacji oraz zajęcia kulturowe, w tym elementy obyczajowości greckiej.

Dzięki mobilności uczniowie realizujący praktyki w Grecji podniosą kompetencje i umiejętności zawodowe, językowe, świadomość międzykulturową, kompetencje społeczne, personalne i organizacyjne.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.