Z myślą o osobach w pierwszym stadium choroby Alzheimera.

Dzienny Dom Pobytu "Przystań"  w Myśliborzycach (gm. Brudzeń Duży) zostanie uruchomiona 2 listopada 2020 r. i będzie działał od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, zapewniając opiekę dwudziestu osobom z chorobą Alzheimera. Warunkiem uczestnictwa w programie jest posiadanie zaświadczenia od lekarza rodzinnego o zdiagnozowaniu pierwszego stopnia choroby Alzheimera. Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. 

 Pomoc dla chorych i ich rodzin

Chorzy będą mieć zapewnioną nie tyko podstawową opiekę. Będą prowadzone też zajęcia podtrzymujące aktywność fizyczną i intelektualną; zajęcia integracyjne, zaspakajające potrzeby towarzyskie, kulturalno- oświatowe, plastyczne, muzyczne. Uczestnicy programu będą także brać udział w terapii zajęciowej grupowej i indywidualnej, podtrzymującej kondycję psychofizyczną, korzystać z usług rehabilitacyjnych i porad psychologiczno-prawnych. Organizatorzy przewidują wyjazdy na basen, wyjścia do kina, teatru czy muzeum. Prowadzone będą również działania wolontariackie w ramach klubu wolontariatu DDP, stanowiące element integracji międzypokoleniowej.

W ramach działań placówki każdy z uczestników ma zapewnione trzy posiłki dziennie. Osobom, które nie będą miały możliwości dojechania do DDP, zapewniony zostanie transport.

- Chcemy też stworzyć grupę wsparcia dla rodzin osób chorych, którą będzie prowadził terapeuta. To bardzo ważne, by nie pozostawiać opiekunów samych, by wiedzieli, że zawsze jest ktoś, na kogo mogą liczyć, z kim mogą porozmawiać i kto zrozumie ich problemy – powiedziała prezes Fundacji Joanna Fabisiak.

Rodziny chorych będą mogli skorzystać również z indywidualnego poradnictwa prawnego i terapeutycznego. Prowadzone będą szkolenia dla opiekunów nieformalnych osób niesamodzielnych, kierowane do członków rodzin osób chorych.

Jak zgłosić się do programu?

Zgłoszenie chęci korzystania z oferty DDP „Przystań” możliwe będzie poprzez przesłanie zgłoszenia na adres Fundacji drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie – 533 932 187, pocztą tradycyjną na adres: Fundacja Mocni Mocą Nadziei, 09-212 Białoskóry 31 lub osobiście.

Odpłatność naliczana będzie zgodnie z kryterium dochodowym, określonym w art. 8 ust. 1 pkt 1 ustawy o pomocy społecznej i zgodnie z procentowym przeliczeniem, opisanym w rozporządzeniu Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 r, oraz późniejszymi zmianami tegoż rozporządzenia. Ewentualne odstępstwa od stosowania zapisów w/w aktów prawa może zostać zastosowane zgodnie z zapisami regulaminu placówki i zgodnie z uchwałą zarządu placówki. 

W 2020 roku odpłatność wynosi 200 zł miesięcznie, w 2021 i 2022 roku odpłatność wynosi ok. 250 zł miesięcznie.

Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe przy dostosowaniu budynku do potrzeb DDP.

logomcps           logo mazowsze                        fmm

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.