Przekazanie sprzętu komputerowego, zakupionego w ramach Projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”

28 sierpnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku  odbyło sięprzekazanie sprzętu komputerowego oraz środków ochrony indywidualnej zakupionych w ramach  Projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Programem objęte zostały placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz rodziny sprawujące pieczę zastępczą.

W imieniu Samorządu Powiatu Płockiego sprzęt został przekazany przez Panią Iwonę Sierocką – Wicestarostę, Pana Piotra Jakubowskiego – Kierownika Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego,  Panią Małgorzatę Lewandowską - Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku oraz Członka Zarządu Powiatu Płockiego, Pana Pawła Jakubowskiego.

W związku z realizacją projektu pn.„Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020 – Działanie 2.8 Ułatwienie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym Powiat Płocki otrzymał dofinansowanie w wysokości 191 270,00 zł. Na powyższą kwotę składają się: płatności ze środków europejskich -  161 202,33 zł oraz płatności ze środków dotacji celowej krajowej w formie współfinansowania krajowego – 30 067,64 zł.

W ramach Projektu zakupiono oraz przekazno:

- 55 zestawów komputerowych,

- 3 rzutniki multimedialne,

- środki ochrony indywidualnej,

- wyposażenia do organizacji miejsc kwarantanny/ izolacji dla dzieci.