„Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”

30 lipca br. w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie Projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”.

W imieniu Samorządu Powiatu Płockiego umowę podpisali Wicestarosta Iwona Sierocka i Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska.

W związku z realizacją projektu pn.„Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020 – Działanie 2.8 Ułatwienie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym Powiat Płocki otrzymał dofinansowanie w wysokości 191 270,00 zł. Na powyższą kwotę składają się: płatności ze środków europejskich -  161 202,33 zł oraz płatności ze środków dotacji celowej krajowej w formie współfinansowania krajowego – 30 067,64 zł.

W ramach Projektu przewiduje się zakup:

- 51 laptopów,

- 3 rzutniki multimedialne,

- środki ochrony indywidualnej,

- wyposażenia do organizacji miejsc kwarantanny/ izolacji dla dzieci.