Święto Policji. Wyróżnienia od Starosty Płockiego i życzenia dla funkcjonariuszy

W piątek 17 lipca 2020 r. przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Płocku odbyły się główne uroczystości Święta Policji. Tegoroczne święto odbyło się w mniejszym niż zazwyczaj gronie, ze wzglądu na pandemię koronawirusa.

Na placu przed Komendą zgromadzili się policjanci oraz niewielka grupa zaproszonych gości, wśród których byli m.in. Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Lech Dąbrowski Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku. Obok niezliczonych gratulacji i życzeń odznaczyli oni trzech funkcjonariuszy  medalem „Zasłużony dla Powiatu Płockiego”. Starosta  wręczył także  wyróżnienia jedenastu policjantom pełniącym służbę na terenie powiatu, przekazując wyrazy uznania od całego Samorządu Powiatu Płockiego za trud codziennej służby w obronie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Komendant Miejski Policji w Płocku mł. insp. Mariusz Kryszkowski, wraz z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Płocku,  nadkom. Robertem Nowakowskim  wręczyli funkcjonariuszom akty mianowania na wyższy stopień policyjny. W tym roku łącznie w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku awansowało 122 funkcjonariuszy.

Podczas uroczystości odczytany został list Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu  insp. Michała Ledziona, skierowany do mazowieckich  policjantów i pracowników. Komendant w 95. rocznicę służby kobiet w szeregach Policji, oprócz życzeń, podziękował im za profesjonalizm oraz sumienność w służbie.