10 lat od powodzi

Dokładnie 10 lat temu na terenie powiatu płockiego miała miejsce powódź, której skutki do dnia dzisiejszego odczuwają mieszkańcy Dobrzykowa, Świniar oraz gminy Słubice.

23 maja 2010 roku, ok. godz. 9 rano, Wisła przerwała wał przeciwpowodziowy w Świniarach. Woda w bardzo krótkim czasie zalała kilkanaście miejscowości w gminach Słubice i Gąbin, niszcząc dorobek życia ich mieszkańców. Wiele osób musiało się ewakuować, zabierając tylko to, co najbardziej potrzebne do życia. Sprzątanie po powodzi trwało wiele tygodni, czego nie ułatwiła druga fala wezbraniowa, która przyszła kilkanaście dni później.

Z pewnością strach ten potęguje dodatkowo to, co obecnie dzieje się na Wiśle. A właściwie to, co się na niej nie dzieje… Mowa o pogłębianiu rzeki, które jest absolutnie konieczne, jeśli w przyszłości chce się uniknąć powodzi.

Władze Powiatu Płockiego co roku jadą w miejsce przerwania wału w Świniarach, by upamiętnić to szczególne wydarzenie, które dotknęło mieszkańców, nie inaczej jest i w tym roku, jednakże z uwagi na trudną sytuację epidemiologiczną, nie odbędzie się wyjazdowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku, połączona z Posiedzeniem Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem mieszkańców.  

Skromne kwiaty w miejscu przerwania wału złożyli: Wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego w Płocku Piotr Jakubowski.

         

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.