By na drogach było bezpieczniej

 

W Powiecie Płockim powstała Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zajmować będzie się nie tylko poprawą bezpieczeństwa na drogach powiatu, ale także analizą występujących zagrożeń. Do zadań Rady należeć będą m.in. : opracowywanie powiatowych programów bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ochrona życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego, edukacja dzieci i młodzieży a także współpraca z organizacjami administracji Rządowej i Samorządowej w celu realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa. Zadaniem Rady będzie również  pozyskiwanie środków finansowych jak również wypracowywanie wniosków i postulatów do regionalnych i krajowych programów poprawy bezpieczeństwa. Ponadto Rada zajmować będzie się promowaniem kultury  w ruchu drogowym na obszarze Powiatu Płockiego. Obradować będzie co najmniej raz na pół roku.

W jej skład wchodzą Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego Lech Dąbrowski, Dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Płocku Mariusz Lewicki, Członkowie Zarządu Powiatu Płockiego Paweł Bogiel, Bogdan Banaszczak i Paweł Jakubowski, Przewodniczący Komisji do spraw Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu w Płocku Paweł Tokarski, Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Jan Jerzy Ryś,  Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Małgorzata Struzik, Dyrektor Wydziału Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku Karolina Koper, mł. insp. Mariusz Kryszkowski Komendant Miejski Policji w Płocku, asp. szt. Artur Terebus Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku, Wojciech Krzewski  Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marcin Błaszczyk.         

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.