Rozstrzygnięcie Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019”

Wręczono nagrody laureatom etapu regionalnego XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019” organizowanego przez Placówkę Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Płocku wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego.

Do udziału w konkursie, którego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych, a zarazem jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników, z terenu działania Placówki Terenowej KRUS w Płocku zgłosiły się 22 gospodarstwa. Do drugiego, wojewódzkiego etapu, zakwalifikowały się trzy gospodarstwa zajmując odpowiednio w etapie regionalnym: I miejsce – gospodarstwo Państwa Emilii i Józefa Karwowskich z Gminy Sierpc, II miejsce - gospodarstwo Państwa Edyty i Jarosława Zimakowskich z Gminy Bulkowo oraz III miejsce – gospodarstwo Pana Marcina Brudnowskiego z Gminy Gostynin. Wyróżnienia otrzymali Państwo Katarzyna i Dariusz Myzia z Gminy Bulkowo, Państwo Marta i Dariusz Ziemkiewicz z Gminy Radzanowo oraz Państwo Renata i Janusz Fabisiak z Gminy Bodzanów.

Zgłoszone do konkursu gospodarstwa oceniane są przez komisje konkursowe na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Zastosowanie się do rad i uwag członków komisji przyczynia się do wyeliminowania wielu zagrożeń i zmniejszenia ryzyka wypadków i chorób zawodowych rolników i ich rodzin.

W uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień uczestniczyły Wicestarosta Iwona Sierocka i Dyrektor Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich Dorota Zakrzewska, które wspólnie, w imieniu Samorządu Powiatu Płockiego, przekazały gratulacje i upominki rolnikom, którzy wzorowo dbają o bezpieczeństwo na terenie własnych gospodarstw.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok