XV Jarmark Norbertański znów przyciągnął mnóstwo ludzi

Stoiska z pysznym jedzeniem i wspaniałym rękodziełem, warsztaty ginących zawodów, wiele atrakcji dla dzieci, legendarny Bodzan rozdający cukierki, interesujące występy artystyczne. To wszystko czekało na mieszkańców i gości, którzy w niedzielę, 9 czerwca, przybyli na Jarmark Norbertański do Bodzanowa.

Ta wyjątkowa, barwna, wesoła impreza od lat przyciąga mnóstwo ludzi. Nie inaczej było podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji Jarmarku. Otworzył ją Wójt Gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski, który przywitał wszystkich gości i życzył im udanej zabawy.

Wśród uczestników XV Jarmarku Norbertańskiego był także m.in. Przewodniczący Rady Gminy Bodzanów Paweł Różański. Nie zabrakło oczywiście Bodzana – legendarnego przedstawiciela pierwszych, średniowiecznych osiedleńców w gminie Bodzanów. Sympatyczny Bodzan opowiadał fraszki, chodził między ludźmi i rozdawał cukierki.

Jarmark obfitował w stoiska z pysznym jedzeniem i pięknym rękodziełem. Były warsztaty i pokaz ginących zawodów: garncarstwa, wikliniarstwa, kowalstwa, hafciarstwa, koronkarstwa, ludowej wycinanki i rzeźby w drewnie. Uczestnicy mogli również podziwiać pokaz sztuki rycerskiej, a wieczorem - wyjątkowy teatr ognia. Nie brakowało konkursów dla dzieci, przejazdów bryczką, kucyków, szczudlarzy, fotobudki i… mnóstwa innych atrakcji!

Organizatorem XV Jarmarku Norbertańskiego była Gmina Bodzanów, a współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Płocku oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Sokół” w Bodzanowie. Projekt został dofinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok