Jubileuszowy Powiatowy Dzień Ziemi w Słubicach

Kiermasze żywności i twórczości ludowej, warsztaty, konkursy, porady ekspertów, fantastyczne występy, a przede wszystkim cudowna atmosfera i życzliwi ludzie. Tak co roku wygląda Powiatowy Dzień Ziemi w Słubicach.

Nie inaczej było i tym razem – podczas XX edycji tego popularnego i lubianego przez mieszkańców całego Powiatu Płockiego wydarzenia.

Wszystko odbyło się w niedzielę, 12 maja, na gościnnej ziemi Gminy Słubice. Mimo że ciemne chmury od rana przysłaniały niebo, Powiatowy Dzień Ziemi z każdą godziną przyciągał coraz więcej ludzi. Bo to w końcu impreza dla tych, którzy kochają mazowiecką wieś, dobre jedzenie, utalentowanych artystów, podziwiają ludową twórczość i są miłośnikami ekologii. A takim ludziom niestraszna brzydka pogoda.

Już od rana w Słubicach czuć było radosną atmosferę, ale oficjalne otwarcie Powiatowego Dnia Ziemi odbyło się po południu. Dokonali go Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Wójt Gminy Słubice Jacek Kozłowski.

Wójt serdecznie witał mieszkańców i gości, życząc wszystkim udanej zabawy i mile spędzonego czasu w Gminie Słubice.

Starosta zwrócił uwagę na wartości, którymi Powiat Płocki kieruje się od lat. To z jednej strony przywiązanie do tradycji i hołdowanie kulturze, na której wyrosła polska wieś, a z drugiej spojrzenie w stronę nowoczesności i otwieranie się na wszelkie nowinki techniczne. To również dbanie o środowisko, czyste powietrze i o to, by Ziemia była czystą, zieloną planetą. – Działaj lokalnie, myśl globalnie – podkreślał.

Starosta Mariusz Bieniek zachęcał też wszystkich, by 26 maja iść na wybory i wybrać naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Podkreślał, że to, co dzieje się w Brukseli czy w Strasburgu, ma również ogromny wpływ na niewielkie miejscowości w Powiecie Płockim i w całym kraju. Dlatego tak ważny jest mądry wybór europarlamentarzystów, którzy będą pamiętać o miejscu, z którego się wywodzą.

Wśród gości Powiatowego Dnia Ziemi w Słubicach byli m.in.: Wicestarosta Iwona Sierocka, Sekretarz Powiatu Płockiego Michał Twardy, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Radni Powiatu: Ewa Kowalak, Anna Dębska, Marlena Mazurska, Stefan Jakubowski, Maciej Jabłoński.

Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć wspaniałych występów artystów lokalnych i zaproszonych gwiazd, były wspomniane już kiermasze, konkursy i punkty, gdzie można było zasięgnąć porad ekspertów w różnych dziedzinach. Organizatorzy częstowali też chętnych pyszną grochówką.

Ponadto, w ramach projektu pn. „Ochrona bioróżnorodności oraz ograniczenie negatywnego oddziaływania ruchu turystycznego na obszary cenne przyrodniczo i promowanie lokalnych walorów przyrodniczych na terenie powiatu płockiego” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020 Oś Priorytetowa V Gospodarka przyjazna środowisku Działanie 5.4 Ochrona bioróżnorodności”, zorganizowano konkursy i quizy utrzymane w tematyce ochrony bioróżnorodności Powiatu Płockiego. Pytania dotyczyły zagadnień z zakresu fauny i flory Powiatu Płockiego. Konkursy były doskonałą okazją nie tylko do spotkania z mieszkańcami, ale również okazją do przybliżenia walorów środowiskowych oraz promowania malowniczych terenów Powiatu Płockiego.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.