Płockie Gary Babci Krysi już otwarte

Uroczyste otwarcie restauracji Płockie Gary Babci Krysi oraz Centrum Aktywnego Seniora odbyło się w piątek, 29 marca, w siedzibie płockiej filii Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów Aktywny Senior przy ulicy Obrońców Płocka 1920 nr 20.

Starostę Płockiego Mariusza Bieńka reprezentowała Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Małgorzata Struzik, która mówiła, że to przedsięwzięcie jest niezwykle potrzebne i cenne oraz że służy integracji środowiska senioralnego.

Zarząd oraz Członkowie Stowarzyszenia mają nadzieję, że to dzieło, które rozpoczęli w Płocku, przyniesie nadzieję, wsparcie potrzebującym i radość ze wspólnego tworzenia. Chcą, aby to miejsce stało się drugim domem dla samotnych, opuszczonych i zapomnianych.

Seniorzy, będący członkami stowarzyszenia, pierwsze i drugie danie w restauracji mogą zjeść za 7 zł, pozostali goście za 14 zł. Stowarzyszenie wydało już 985 deklaracji członkowskich. Nie zarabiają na obiadach, tylko na imprezach komercyjnych, zamawianych i na cateringu, gdyż są także przedsiębiorstwem ekonomii społecznej.

Stowarzyszenie powstało w Mławie. W siedzibie działa szwalnia, w której powstają skrzaty Helpiki. Skrzatów sprzedano już ok. 65 tys. w kraju i zagranicą. Dzięki temu pozyskano pieniądze na remont lokalu pod płocką restaurację i siedzibę stowarzyszenia.

W Mławie Stowarzyszenie otworzyło pierwszą restaurację Gary Babci Krysi. Dziś wydają tam ok. 500 porcji obiadów dziennie, są tzw. zawieszone obiady (w Płocku jest podobna możliwość opłacenia dla kogoś posiłku) i organizują imprezy okolicznościowe.