Wyjątkowe święto i wyjątkowi goście w Starostwie Powiatowym w Płocku

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji gościliśmy w Starostwie Powiatowym w Płocku niezwykłych, wspaniałych sportowców, którzy osiągają sukcesy na wszelkich olimpiadach, mistrzostwach czy turniejach dla osób niepełnosprawnych.

Na co dzień mieszkają w Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie, gdzie pod okiem trenerów ćwiczą i szkolą swoje umiejętności. Sprawdzają się w piłce nożnej, pływaniu, podnoszeniu ciężarów, tenisie stołowym i hokeju halowym. Trenerzy i opiekunowie pozwolili im odkryć pasję, która stała się dla każdego z tych ludzi życiowym drogowskazem i której oddają się bez reszty.

Sportowcom, podczas spotkania ze Starostą Płockim Mariuszem Bieńkiem oraz Wicestarostą Iwoną Sierocką, towarzyszyli Dyrektor DPS-u w Nowym Miszewie Barbara Stańska – Mackiewicz oraz trenerzy: Paweł Jankowski, Kazimierz Zygner, Mariusz Żukowski.

W miłej atmosferze dokonano podsumowania sukcesów sportowców z Nowego Miszewa w ciągu ostatnich miesięcy, a przedstawiają się one imponująco: 13 medali na XV Mazowieckim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Warszawie, zakwalifikowanie siłacza Sebastiana Jędrzejewskiego na Mistrzostwa Świata w Abu Dhabi, które odbędą się w marcu 2019 roku, coroczne sukcesy piłkarzy, w tym m.in. pierwsze miejsce w Turnieju Europejskim w Toruniu.

- Nawet, jak człowiek przegrywa, to i tak wie, że ma bazę, czyli Dom, do którego zawsze może wrócić. I że ma trenera, na którego zawsze może liczyć. Dziękujemy za wszystko – podkreślił jeden z niepełnosprawnych sportowców.

Starosta Mariusz Bieniek stwierdził, że całemu Samorządowi Powiatu Płockiego zależy, aby mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej dobrze się w nich czuli i spełniali swoje marzenia. – Cieszę się, że rozwijacie swoje pasje i jestem bardzo dumny z Waszych osiągnięć – powiedział Starosta.

Następnie, wspólnie z Wicestarostą Iwoną Sierocką, wręczyli sportowcom pamiątkowe upominki.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.