Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w powiecie płockim

30 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku odbyło się spotkanie podsumowujące współzawodnictwo sportowe szkół w powiecie płockim za rok szkolny 2017/2018, którego gospodarzami byli Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Wicestarosta Iwona Sierocka.

„Nauczycielom dziękuję za zaangażowanie i wsparcie dawane młodym sportowcom, a także za dzielenie się z nimi doświadczeniami. Trudno znaleźć jeszcze więcej słów, które byłyby odpowiednie, aby podziękować za Waszą pracę i rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży pasji do sportu” – mówił Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

Rywalizacja sportowa była niezwykle ciekawa i zacięta, ale toczyła się zgodnie z duchem fair play. Dostarczyła wielu pozytywnych emocji wszystkim uczestnikom zawodów, zarówno młodzieży jak i ich opiekunom.

Wyniki klasyfikacji szkół przedstawił Paweł Szczypawka – koordynator sportu szkolnego w powiecie płockim. W ubiegłym roku szkolnym rywalizowało 36 szkół. Szkoły z naszego powiatu osiągnęły znaczące sukcesy, nie tylko na lokalnym podwórku, ale także na arenie wojewódzkiej. Najważniejsze osiągnięcia to I miejsce drużynowo dziewcząt w finale wojewódzkim w indywidualnych biegach przełajowych dla Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach w kategorii młodzież oraz III miejsce drużynowo w finale wojewódzkim w indywidualnych biegach przełajowych dla Szkoły Podstawowej w Bulkowie w kategorii dzieci.

Tradycyjnie zostali wyróżnieni działacze sportowi, którzy swoją pracą i determinacją przyczynili się do sukcesu sportowego niektórych szkół. Ze szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest Powiat Płocki szczególnie wyróżnieni zostali:

- Tomasz Rogoziński - nauczyciel w Zespole Szkół im. J. Śniadeckiego w Wyszogrodzie;

- Renata Szmulewicznauczyciel w Zespole Szkół im. J. Śniadeckiego w Wyszogrodzie;

- Tomasz Obidowski - nauczyciel w Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie;

- Grzegorz Niemiec - nauczyciel w Zespole Szkół im. L. Bergerowej w Płocku;

- Paweł Szczypawka - koordynator spotu szkolnego w powiecie płockim, nauczyciel w Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie.

Gospodarze podczas uroczystości wręczyli czek w wysokości 2 000 zł dla Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie za zajęcie I miejsca w Powiatowej Licealiadzie w roku szkolnym 2017/2018 z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego.

Uroczystość zakończyła się programem artystyczno – muzycznym w wykonaniu Grupy "Art" działającej przy Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.

Rywalizacja sportowa jest najlepszym i najszlachetniejszym typem rywalizacji, która świetnie przystosowuje dzieci i młodzież do życia w dzisiejszym świecie. Umiejętność zniesienia porażki rozwija inteligencję emocjonalną, pod warunkiem, że nie przerodzi się ona w zazdrość. Chęć samorozwoju zwiększa motywację do pracy i uczy radzić sobie z napotkanymi problemami. Mozolne treningi uczą cierpliwości, wytrwałości i konsekwencji, zaś częste konfrontacje z przeciwnikami sprawiają, że zawodnicy stają się bardziej odporni na stres. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.