Ukraińscy goście w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płocku

W czwartek, 29 listopada grupa ukraińskich dyrektorów szkół, kierowników wydziałów oświaty oraz ośrodków metodycznych z obwodu czernihowskiego odwiedziła Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Płocku by rozmawiać o realizacji zadań oświatowych realizowanych przez samorząd Powiatu Płockiego.

Podczas spotkania, którego gospodarzem była Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płocku Mariola Duda, a w którym uczestniczyła również Wicestarosta Iwona Sierocka poruszono problemy dotyczące optymalizacji sieci szkolnych, strategii oświatowych, edukacji pozaszkolnej, integracji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, edukacji regionalna oraz finansowania oświaty

Wizyta zorganizowana została na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przez Fundację Solidarności Międzynarodowej, która od lat aktywnie wspiera reformy decentralizacyjne na Ukrainie.  Jednym z elementów reformy na Ukrainie jest decentralizacja oświaty, wzmacnianie ukraińskich gmin (gromad), które przejmują zadania oświatowe wzorując nie na polskim modelu.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.