Po raz siedemnasty z Nadzieją

14 czerwca w Ogródku Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych odbył się XVII Krajowy Integracyjny Festyn Dzieci  i Młodzieży Niepełnosprawnej „Nadzieja 2018”, którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Płocku wraz z Krajowym Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Pomoc Dzieciom” w Płocku. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

Prezes Stowarzyszenia Stanisław Lewandowski wraz z Wiceprezesem Małgorzatą Struzik przekazali wyrazy uznania i podziękowania za wieloletnią, owocną współpracę oraz zaangażowanie na rzecz dzieci niepełnosprawnych Staroście Płockiemu Mariuszowi Bieńkowi, Wicestaroście Iwonie Sierockiej oraz Przewodniczącemu Rady Powiatu w Płocku Lechowi Dąbrowskiemu.

Podziękowaniom nie było końca. Symboliczne serca otrzymali nadkom. Sławomir Żelechowski - Komendant Miejski Policji w Płocku, Piotr Umiński - Komendant Straży Miejskiej  oraz Ryszard Maliszewski -  Przewodniczący Międzyzakładowego Branżowego Związku Zawodowego  w Grupie Kapitałowej PKN ORLEN S.A.

Festyn nie byłby możliwy bez udziału pracowników Spółdzielczego Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej na czele z Prezesem Spółdzielni Janem Rączkowskim.

W obsłudze Festynu pomagali pracownicy i uczniowie - wolontariusze z Zespołu Szkół  im. L. Bergerowej w Płocku, wolontariusze z Płockiego Wolontariatu wraz  z Pełnomocnikiem ds. Wolontariatu Beatą Olszewską, młodzież z Płockiego Uniwersytetu Ludowego oraz pracownicy popularnej „Siedemdziesiątki” dzięki pomocy Dariusza Tyburskiego Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Płocku.

Dzięki życzliwości Dyrektor SPZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku Lucyny Kęsickiej  uczestnicy Festynu mieli zapewnioną opiekę medyczną.

Krajowe Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Pomoc Dzieciom” w Płocku ufundowało wózek dla niepełnosprawnej Celinki z gminy Szczutowo, zaś aparat do masażu limfatycznego otrzymał Wojewódzki Szpital Zespolony im. Marcina Kacprzaka w Płocku. Zebrane podarunki od sponsorów trafiły do Polskiego Stowarzyszenia z Upośledzeniem Umysłowym z Konina.

Na wszystkich czekały grillowane kiełbaski, kaszanka, sałatki, napoje oraz szeroki wachlarz atrakcji m.in. konkursy z Komendą Miejską Policji i Strażą Miejską, prezentacja motocykla  policyjnego, warsztaty ekologiczne poprowadzone przez pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku Sp. z o.o., prezentacja łodzi ratunkowej i psa ratownika przez Państwową Straż Pożarną z Osiedla Podolszyce Północ w Płocku, warsztaty realizowane przez OHP, malowanie twarzy, tańce z dziećmi i młodzieżą z Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” im. Druha Wacława Milke. Dużą popularnością cieszyło się mini ZOO. Na zakończenie odbyła się wspólna integracyjna zabawa taneczna. 

W organizację tegorocznego festynu włączyli się także: Urząd Miasta Płocka, Komenda Miejska Policji w Płocku, Straż Miejska w Płocku, Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa, Zespół Szkół im. L. Bergerowej w Płocku. Zarząd Stowarzyszenia dziękuje wszystkich współorganizatorom i szczodrym sponsorom.

Nad Festynem patronat medialny objął Tygodnik Płocki.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok