65-lecie Biblioteki Pedagogicznej w Płocku

 W czwartek, 14 czerwca Biblioteka Pedagogiczna w Płocku obchodziła jubileusz 65-lecia swojej działalności.

Współczesne Biblioteki Publiczne to prężnie działające ośrodki życia kulturalnego i społecznego. Świadczą o tym m.in. organizowane konferencje, konkursy, wystawy, spotkania literackie, warsztaty oraz lekcje biblioteczne dla uczniów. Wielkie znaczenie mają również realizowane akcje promujące czytelnictwo i szeroko pojętą kulturę czytania, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Biblioteka Pedagogiczna udostępnia na miejscu w Czytelni wszystkim - oraz wypożycza na zewnątrz uprawnionym osobom swoje zbiory, a także umożliwia bezpłatne korzystanie z Internetu. Pracownicy Biblioteki udzielają indywidualnych informacji bibliotecznych, bibliograficznych oraz faktograficznych. Od roku 2002 Biblioteka Pedagogiczna wprowadziła system komputerowy PROLIB. Efektem prac jest katalog komputerowy OPAC oraz elektroniczne wypożyczanie w Płocku i Filii w Gostyninie. W ramach komputeryzacji bibliotek województwa mazowieckiego w systemie PROLIB powstał MULTIOPAC pozwalający na przeszukiwanie katalogów wszystkich bibliotek pedagogicznych naszego województwa. Biblioteka systematycznie prowadzi badania wśród czytelników. Opracowane wyniki badań są podstawą do ciągłego monitorowania jakości pracy. Biblioteka prowadzi także w swoich pomieszczeniach działalność wystawienniczą.

Podczas spotkania zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną „Tylko i aż 65lat”, wysłuchać wykładu Aleksandra Pawlickiego „O bibliotekach nie tylko dla bibliotekarzy”, wysłuchać wykładu „Muzyczne rozmaitości” w wykonainiu Chóru ASBeek Państwowej i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Płocku oraz Zespołu Wokalnego Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz zwiedzić „bibliotekę w chmurach”…

Jubileusz stał się również okazją do uhonorowania placówki Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Odznaczenie, przyznawane za wybitne zasługi na rzecz regionu wręczył Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Na uroczystości z okazji 65-lecie Biblioteki Pedagogicznej w Płocku samorząd powiatu płockiego reprezentowała Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper.

Gratulujemy Dyrektor Agnieszce Olczyk-Twardy i wszystkim pracownikom tak wspaniałego jubileuszu.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok