Powiatowy Konkurs Literacki w Drobinie rozstrzygnięty

Jury miało bardzo twardy orzech do zgryzienia, ponieważ uczestnicy konkursu wykazali się wielkim talentem i niesamowitą pomysłowością. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Polska - nasza ojczyzna - a w niej ja i moja rodzina”.

4 czerwca 2018 r., w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie, odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego, nad którym Honorowy Patronat sprawowali Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Drobin Andrzej Samoraj.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu Powiatu Płockiego. Jego przedmiotem było napisanie wiersza o charakterze patriotycznym, związanego z ojczyzną i rodziną. Teksty były wzbogacone o ilustracje, tematycznie nawiązujące do motywu przewodniego konkursu. Nad jego organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwały polonistki z SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie - Julita Taflińska i Renata Jędrzejewska.

Na konkurs wpłynęło bardzo wiele prac, które zostały podzielone na trzy kategorie: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej, klasy VII SP oraz II-III gimnazjum. Komisja konkursowa brała pod uwagę poziom literacki pracy, poprawność stylistyczną i językową, oryginalność i ogólną estetykę pracy.

W skład jury weszli: Bogdan Banaszczak - Dyrektor SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie i jednocześnie Radny Powiatu Płockiego, Mariola Wróblewska - Kierownik Referatu Oświaty UMiG w Drobinie, Maria Bożykowska – Wicedyrektor SP im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze, Edyta Jarzębowska - nauczyciel języka polskiego w SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie, Aleksandra Dybiec – inspektor w Wydziale Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku.

Poziom konkursu był tak wysoki, że – poza pierwszymi, drugimi i trzecimi miejscami – było także sporo wyróżnień. Utwory laureatów oraz osób wyróżnionych zostaną opublikowane w tomiku literackim „Polska - nasza ojczyzna - a w niej ja i moja rodzina”.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 17 czerwca 2018 r. podczas obchodów XXX Dni Drobina.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.