Specjalny znak promocyjny dla produktów i usług z Powiatu Płockiego

Uwaga instytucje, organizacje, przedsiębiorcy i wszyscy, którzy chcieliby pochwalić się swoimi zdolnościami, a jednocześnie promować Ziemię Płocką! Proponujemy Wam wyróżnienie, jakiego jeszcze w Powiecie Płockim nie było.

Starosta Płocki Mariusz Bieniek, chcąc docenić regionalnych twórców i wytwórców, postanowił wprowadzić znak, który będzie wyróżniał wyjątkowe produkty i usługi z naszego terenu. Chodzi o znak promocyjny „Z tradycją w przyszłość Powiatu Płockiego” – odznaczenie, które ma nieść jasny przekaz w Polskę i cały świat, że nad tym wyrobem naprawdę warto się pochylić.

Znaku nie otrzymają bowiem wszyscy. Te produkty i usługi, które mogą być w ten sposób uhonorowane, powinny się charakteryzować następującymi cechami:

• być związane z obszarem przynajmniej jednej z gmin Powiatu Płockiego,
  • kojarzyć się z obszarem i miejscem, w jakim są wytwarzane,
  • być ogólnie dostępne,
  • być wytwarzane i promowane w zgodzie z zasadą „przyjazny dlaśrodowiska”,
  • być rozpoznawalne, kojarzone z konkretnym wytwórcą,
  • promować obszar, w którym powstały,
  • być bezpieczne dla ludzi i środowiska.

- Zależało nam - całemu Zarządowi Powiatu Płockiego – aby jeszcze bardziej zachęcić wytwórców do powrotu do tradycji i natury, a jednocześnie odpowiedzieć za zapotrzebowanie współczesnego rynku. Chcemy udowodnić, że te dwa aspekty doskonale da się połączyć, o czym przekonają się wszyscy, którzy zetkną się z wyrobami wyróżnionymi naszym znakiem – mówi Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

Znak „Z tradycją w przyszłość Powiatu Płockiego” będzie przyznawany produktom i usługom w kategoriach:

• Sztuka/rękodzieło;
  • Produkt spożywczy;
  • Produkt usługowy;
  • Zespół regionalny;

O prawo do używania i posługiwania się znakiem mogą ubiegać się podmioty gospodarcze, organizacje pozarządowe, instytucje i osoby fizyczne działające na obszarze gmin Powiatu Płockiego.

Produkt bądź usługa, którym Starosta Płocki przyzna to wyróżnienie, otrzymają logotyp oraz certyfikat. Producenci i usługodawcy mogą używać znaku promocyjnego do oznaczania produktów oraz miejsca prowadzenia działalności usługowej, mogą też posługiwać się znakiem w reklamie i w kontaktach biznesowych. Odznaczenie przyznawane będzie konkretnemu produktowi bądź usłudze na okres jednego roku z możliwością przedłużania.

Aby zgłosić produkt, należy dostarczyć do Starostwa Powiatowego w Płocku poprawnie wypełniony formularz. Formularz oraz regulamin przyznawania znaku zamieszczamy poniżej.

Załączniki:
Pobierz plik (wniosek.pdf)Formularz1941 kB