SZKOLENIE KADR

W dniu 26 kwietnia 2018 r., w Starostwie Powiatowym w Płocku, odbyło się szkolenie dotyczące realizacji zadań z zakresu spraw obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego.

Uczestnikami szkolenia byli pracownicy urzędów gmin oraz miast i gmin z terenu powiatu płockiego realizujący te zadania w swoich macierzystych jednostkach.

W trakcie spotkania zostały omówione zagadnienia dotyczące między innymi:

-  Roli i miejsca organów administracji publicznej w doręczaniu kart powołania do czynnej służby wojskowej – omówienie wniosków i zaleceń wynikających z przeprowadzonego w dniu 16 marca 2017 r. treningu Akcji Kurierskiej Administracji Publicznej.

- Wytycznych Wojewody Mazowieckiego do działalności w zakresie pozamilitarnych przygotowań obronnych w województwie mazowieckim w 2018 roku.

- Oceny stanu przygotowań w zakresie ochrony ludności i obrony cywilnej przez urzędy gmin za 2017 rok.

- Powiatowo – gminny trening Systemu Wykrywania i Alarmowania z udziałem POADA i DWA gmin.

- Tworzenia Gminnych Planów Zarzadzania Kryzysowego i stosowanie Zaleceń do Gminnych Planów Zarządzania Kryzysowego.

- Funkcjonowania zintegrowanego systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach.

Szkolenie przeprowadzili pracownicy Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Płocku.