Mamo! Mamo! Mammobus! Pier(ω)si na badania

Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach listopadowej akcji: Mamo! Mamo! Mammobus! Pier(ω)si na badania, przygotował plakaty i ulotki wraz z danymi teleadresowymi postojów mammobusów zaplanowanych w powyższym terminie na obszarze gmin.

Zgodnie z przyjętą przez Narodowy Fundusz Zdrowia Strategią na lata 2019-2023, profilaktyka zdrowotna została określona jako jeden z kluczowych i priorytetowych zadań w dziedzinie ochrony zdrowia.

Badania przesiewowe wykonywane regularnie, mają na celu wczesne rozpoznanie wielu schorzeń szczególnie o charakterze nowotworowym, a przede wszystkim zwiększają szanse całkowitego wyleczenia.

Przesiewowe badania mammograficzne są bezpłatne, bezpieczne, nie wymagają skierowania, adresowane są do ubezpieczonych kobiet w wieku 50 - 69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub otrzymały pisemne wskazanie do ponownego wykonania badania po upływie 12 miesięcy i nie były leczone z powodu raka piersi.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Zespołem Profilaktyki Zdrowotnej Mazowieckiego OW NFZ pod nr tel.: (22) 279 75 03 (39, 40).

Dane dotyczące wszystkich postojów mammobusów na terenie województwa mazowieckiego dostępne są na stronie internetowej Oddziału: http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/harmonogram-postoju-mammobusow/