Powiatowy Dzień Promocji Zdrowia z „Kopertą Życia”

 

15 września podczas Powiatowego Dnia Promocji Zdrowia, który odbył się w Domu Pomocy Społecznej im. Bł. Abp. A.J. Nowowiejskiego w Brwilnie nastąpiła kolejna odsłona „Koperty Życia”. Do włączenia się do akcji profilaktycznej zachęcała Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Małgorzata Struzik. Prosiła o przekazywanie „Koperty Życia” szczególnie osobom w wieku senioralnym lub trwale zmagającym się z chorobą.

 „Koperta Życia” to zestaw składający się z:

  • koperty oznaczonej naklejką: Koperta Życia dla Seniorów z Powiatu Płockiego;
  • karty informacyjnej do wypełnienia;
  • magnesu do umieszczenia na drzwiach lodówki.

Na podstawie ankiety Senior przygotowuje informację  na temat stanu swojego zdrowia: chorób na które cierpi, przyjmowanych lekarstw, skłonności do uczuleń, podaje również numery telefonów do najbliższej rodziny                     lub opiekunów. Tak przygotowana informacja jest ważna rok, po roku (lub w miarę potrzeb) powinna być aktualizowana. Wypełnioną ankietę   w specjalnej kopercie należy umieścić w lodówce. Na lodówce należy przykleić magnes „Tu jest Koperta Życia”. Umieszczenie Koperty w lodówce, czyli miejscu widocznym i dostępnym  umożliwia ratownikom szybki dostęp do podstawowych informacji o pacjencie.

O „Kopercie Życia” zostali poinformowani ratownicy medyczni i służby socjalne. Koperty można otrzymać w Starostwie Powiatowym w Płocku, Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, ul. Bielska 59, 09-400 Płock, IV piętro, pokój 420.

Akcja rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku, a zainteresowanie „Kopertą Życia” nie słabnie.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok