PILNE ! Ognisko grypy ptaków w pow. siedleckim, woj. mazowieckie

Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu pierwszego ogniska grypy ptaków w 2020 r. na terenie województwa mazowieckiego.

2 grudnia 2020 r. otrzymano sprawozdania z badań wykonanych w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym - Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach dotyczące próbek pobranych od indyków rzeźnych w gospodarstwie liczącym 117108 szt. ptaków, zlokalizowanym w gminie Suchożebry, powiat siedlecki. W badanych próbkach stwierdzono obecność materiału genetycznego wirusa grypy ptaków (AlV). W gospodarstwie wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Przesyłam ostatnią analizę sytuacji związanej z grypą ptaków oraz materiały informacyjne dla mieszkańców, hodowców i właścicieli drobiu przydomowego.