IV Edycja Programu pn. „Zakup sprzętu ratowniczego i umundurowania - 2021” dla gmin z terenu powiatu płockiego, z których jednostki OSP wzięły udział w działaniach przeciwpowodziowych w związku z przekroczeniem stanów alarmowych na rzece Wiśle.

Doceniając zaangażowanie strażaków-ochotników jednostek OSP z terenu powiatu płockiego, a w szczególności tych biorących udział w działaniach przeciwpowodziowych  w związku z przekroczeniem stanów alarmowych na rzece Wiśle w 2021 roku., Starosta Płocki wraz z Zarządem Powiatu i Radą Powiatu zdecydował się wesprzeć jednostki OSP uczestniczące w tamtych wydarzeniach w postaci dotacji celowej z przeznaczeniem na m.in.: nowy sprzęt mający zastosowanie bezpośrednio do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych, szkolenia specjalistyczne tj. szkolenia w zakresie ratownictwa technicznego, ratownictwa chemicznego i ekologicznego, ratownictwa wodnego, ratownictwa wysokościowego, działań poszukiwawczych i ratowniczych, ratownictwa medycznego i współpracy z LPR, nowe ubrania specjalistyczne (ubrania żaroodporne, gazoszczelne, chemoodporne, nurkowe, ubrania specjalne typu NOMEX), hełmy, ubrania koszarowe, ubranie galowe tj. wyłącznie: marynarka, spodnie, czapka, remont pojazdów i sprzętu wykorzystywanego do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych. Wysokość dofinansowania z przeznaczeniem dla poszczególnych OSP zostało określone  na podstawie zestawienia wyjazdów OSP z terenu powiatu płockiego do działań przeciwpowodziowych tj. kart zdarzeń przekazanych przez KMPSP Płock.

Umowa o przyznanie dotacji celowej z gminami z przeznaczeniem dla poszczególnych jednostek OSP zostanie podpisana w dwóch egzemplarzach po jednej dla stron. Rozliczenie należy złożyć do dnia 30.11.2021 r.

Więcej szczegółów w Regulaminie Programu

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok