Załatwiaj swoje sprawy przez e-Urząd Skarbowy

… a wizytę w urzędzie umawiaj na podatki.gov.pl

Wiele spraw z Urzędem Skarbowym można załatwić on-line, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy.

Jeśli musisz przyjść do Urzędu Skarbowego, umów wcześniej wizytę.

Obie usługi dostępne są na podatki.gov.pl.

Trwa akcja rozliczania PIT za 2020 r., w czasie której miliony podatników składają swoje roczne zeznanie podatkowe. Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić bez wychodzenia z domu on-line, m.in. poprzez uruchomiony od lutego 2021 r. serwis e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl

e-Urząd Skarbowy

Jest budowany etapami do września 2022 r. Już teraz masz dostęp m.in. do zeznań podatkowych w usłudze Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych. Masz możliwość płatności on-line na rzecz organów skarbowych, zobaczysz  historię płatności. Możesz również sprawdzić swoje dane osobowe, które posiada Urząd Skarbowy. W serwisie złożysz w formie elektronicznej niektóre pisma, np. zawiadomienie ZAW-NR, pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań. Swoje sprawy załatwiaj z każdego miejsca 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Wizyta w Urzędzie Skarbowym

W sytuacjach, gdy nie możesz załatwić swojej sprawy elektronicznie lub przez telefon i chcesz osobiście  udać  się do Urzędu Skarbowego, umów się i zarezerwuj termin i godzinę swojej wizyty.  Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Szybko i komfortowo załatwisz sprawę, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem środków ostrożności.

Wizyty nie musisz umawiać, jeśli jedynie chcesz zostawić dokumenty w urnie (bez potwierdzenia odbioru).

Wejdź na podatki.gov.pl i dowiedz się więcej.

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo!