UWAGA! ZMIANA ROZKŁADU JAZDY!

Przypominamy, że od 15 marca obowiązuje zmieniony rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich.

Dodatkowo, z uwagi na tę zmianę podróżni są upoważnieni do zwrotu biletów okresowych imiennych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych, zakupionych najpóźniej 14 marca 2020 r. i ważnych na przejazdy 15 marca 2020 r. i później:

• całkowicie niewykorzystanych;
  • częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych,

bez potrącenia odstępnego.

Od 15 marca, w związku z zakończeniem modernizacji ul. Marynarskiej i trasy tramwajowej na Służewiec, na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Służewiec (w obu kierunkach) w pociągach KM obsługujących linię radomską przestaje obowiązywać honorowanie wszystkich rodzajów biletów ZTM oraz uprawnień do ulgowych i bezpłatnych przejazdów obowiązujące w środkach komunikacji miejskiej. Szczegóły znajdują się tutaj: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/od-15-marca-2020-r-zakonczenie-honorowania-biletow-ztm-w-pociagach-km-na-odcinku-warszawa-wschodnia

Informujemy także, że w związku z decyzją o zamknięciu wszystkich szkół, uczelni, przedszkoli i innych placówek oświatowych oraz kin i teatrów, ogłoszoną 11 marca 2020 r. przez Prezesa Rady Ministrów, od natychmiast do odwołania, w odstępstwie od terminów wskazanych w § 14 Regulaminu odprawy oraz przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez „Koleje Mazowieckie - KM" (RP-KM) podróżni, którzy rezygnują z przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich, mogą dokonać zwrotu biletów okresowych imiennych (tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych):

• całkowicie niewykorzystanych;
  • częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych,

bez potrącenia odstępnego.

Informacje dla mediów:

Donata Nowakowska - rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.