APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12 – 25 marca 2020 r.

W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych). Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem.

W związku z powyższym oraz sygnałami zgłaszanymi do stacji sanitarno-epidemiologicznych o sytuacjach niewłaściwego zachowania Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje, o:

 dopilnowanie, aby ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, dzieci i młodzież w tym

okresie pozostały w domu, nie przemieszczały się, ograniczyły przebywanie

w miejscach publicznych, gdzie mogą być duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna,

centra handlowe, kluby, itp.),

 zwrócenie uwagi na możliwość organizowania przez uczniów spotkań towarzyskich

(tzw. „koronaparty”, „domówek” itp.) i zakazanie swoim dzieciom spędzania czasu

wolnego w takiej formie,

 przestrzeganie zasad higieny osobistej (w tym higieny kaszlu i kichania oraz czystości

rąk), a także systematycznego sprzątania i czystości pomieszczeń gospodarstwa

domowego,

 stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego,

 śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa

Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju.