Droga między Bodzanowem a Kępą Polską otwarta!

 

Mieszkańcy Powiatu Płockiego mogą się cieszyć z coraz większej liczby pięknie zmodernizowanych odcinków dróg. W ostatnich miesiącach przybyło ich w gminach Bodzanów, Łąck, Stara Biała i Mała Wieś.

Jako ostatnią otworzono drogę między Bodzanowem a Kępą Polską. W wydarzeniu, które odbyło się w piątek 9 grudnia, wzięli udział:  reprezentujący Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika – Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Waldemar Kuliński i Dyrektor płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek, Starosta Płocki Mariusz Bieniek i Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Członek Zarządu Powiatu w Płocku Stefan Jakubowski, Radni Rady Powiaty w Płocku: Paweł Bogiel i Andrzej Kuliński, Wójt Gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski, Przewodniczący Rady Gminy Bodzanów Paweł Różański wraz radnymi gminy, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk, proboszcz parafii Bodzanów Tomasz Mazurowski oraz mieszkańcy gminy Bodzanów.

Nikt nie ma wątpliwości, że przebudowa wraz z rozbudową ponad sześciokilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 2956W między Bodzanowem a Kępą Polską to bardzo ważne zadanie.

Wszystko rozpoczęło się w maju, kiedy to Starosta Mariusz Bieniek oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk podpisali umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Sp. z o.o. z Kutna. Do zrobienia było sporo, m.in. trzeba było rozebrać elementy drogi, poszerzyć jezdnię, zrobić chodniki, skrzyżowania, przystanki autobusowe, przejścia dla pieszych.

Cała inwestycja kosztowała ponad 3,8 mln zł; zadanie zostało dofinansowane w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019” oraz w partnerstwie z gminą Bodzanów.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok