Wyjazd edukacyjno-integracyjny dla rodzin z terenu gminy Bulkowo w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja usług na rzecz dzieci i młodzieży w powiecie płockim”

W związku z realizacją zadania nr 1 - Wsparcie rodziny w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja usług na rzecz dzieci i młodzieży w powiecie płockim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX „Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem”, Działania 9.2 „Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej”, Poddziałania 9.2.1 „Zwiększenie dostępności usług społecznych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, w dniach 02-03 lipca 2018 r. w Ośrodku Rekreacji, Rehabilitacji i Wypoczynku "12 Dębów" w Zaździerzu odbył się „Wyjazd edukacyjno-integracyjny” dla rodzin objętych asystą rodzinną z terenu gminy Bulkowo zorganizowany przez Partnera Projektu – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bulkowie przy współpracy z Agencją Eventową RECON z Płocka.  W wyjeździe wzięły udział osoby objęte wsparciem projektowym wraz z dziećmi. Uczestnikom zapewniono noclegi, wyżywienie i transport na miejsce realizacji.

Podczas wyjazdu dla  rodziców i dzieci zorganizowano atrakcje i wspólne zajęcia integracyjne:

  • „kącik animacji” z malowankami, zabawami chustą klanzy (chusta klanzy jest chustą animacyjną przypominającą kolorowy spadochron, stanowi pomoc dydaktyczną podczas zabaw z dziećmi), tunelem animacyjnym, mega grami itp.,
  • „eko strefę”, gdzie dzieci mogły wykonać własnoręcznie ekologiczne rzeczy, przydatne w życiu codziennym m.in. kolorowe mydełka glicerynowe,
  • „mega twister” popularną zabawę grupową na świecie, którą powiększono do mega rozmiarów,
  • turniej rodzinny, który zintegrował uczestników i dostarczył mnóstwo radości i śmiechu uczestnikom.

Wyjazd miał na celu ukazanie uczestnikom możliwości spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie wśród członków rodzin umiejętności spędzania czasu wolnego z najbliższymi. W ramach wyjazdu przeprowadzono również zajęcia edukacyjno-motywujące. Zajęcia z psychologiem dla rodziców, podczas których mogli trenować kompetencje i umiejętności rodzicielskie oraz zajęcia z pedagogiem dla dzieci, podczas których najmłodsi dowiedzieli się jak powinna wyglądać prawidłowa komunikacja w rodzinie, jak panować nad emocjami i jak utrzymywać pozytywne relacje z rodzicami.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok