Trening kompetencji i umiejętności społecznych dla wychowanków pieczy zastępczej i Trening rozwoju kompetencji rodzicielskich dla osób sprawujących pieczę zastępczą w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja usług na rzecz dzieci i młodzieży w powiecie pło

W związku z realizacją zadania nr 2 - Wsparcie pieczy zastępczej w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja usług na rzecz dzieci i młodzieży w powiecie płockim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX „Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem”, Działania 9.2 „Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej”, Poddziałania 9.2.1 „Zwiększenie dostępności usług społecznych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, w dniach 02-03 lipca 2018 r. w Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym Hotel Skansen w Sierpcu zorganizowano „Trening kompetencji i umiejętności społecznych dla  wychowanków pieczy zastępczej” i „Trening rozwoju kompetencji rodzicielskich dla sprawujących pieczę zastępczą”.

Treningi przeprowadzili wykwalifikowani 4 specjaliści z GRUPY CSW DELTA Sp. z o.o. z siedzibą w Jędrzejowie z Ostrowca  Świętokrzyskiego. Łącznie w treningach wzięło udział 80 osób, 40 wychowanków i 40 osób sprawujących pieczę zastępczą.

„Trening kompetencji i umiejętności społecznych” skierowany dla wychowanków pieczy zastępczej dotyczył modyfikowania niepożądanych lub nieodpowiednich  zachowań, rozpoznawania i wyrażania uczuć, radzenia sobie z „trudnymi” uczuciami, wspierania procesu usamodzielnienia, wzmocnienia poczucia własnej wartości i planowania własnej drogi życiowej. Natomiast „Trening rozwoju kompetencji rodzicielskich” odnosił się do nawiązywania efektywnej współpracy z dzieckiem, modyfikowania niepożądanych lub nieodpowiednich zachowań, wyrażania przez opiekunów zastępczych oczekiwań i ograniczeń, rozpoznawania i wyrażania uczuć a także radzenia sobie z „trudnymi” uczuciami.

Realizator projektu w ramach treningów zapewnił wszystkim uczestnikom transport na miejsce realizacji, wyżywienie i noclegi. Wartością dodaną zorganizowanych treningów była możliwość zapoznania się uczestników i ich integracja.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok