Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych w powiecie płockim - wyjazd integracyjny

Wyjazd integracyjno-usprawniający połączony z warsztatami na temat zdrowego stylu życia i asertywności dla uczestników projektu pt. „Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych w powiecie płockim”

W ramach projektu pt. „Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych w powiecie płockim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX „Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 w dniach od 27 listopada 2017 r. do 03 grudnia 2017 r. 15 uczestników z niepełnosprawnością z 10 opiekunami brało udział w wyjeździe integracyjno-usprawniającym połączonym z warsztatami na temat zdrowego stylu życia i asertywności. Pobyt odbył się w Ośrodku Rekreacji, Rehabilitacji i Wypoczynku „12 DĘBÓW” w Zaździerzu.

W dniu  28 listopada 2017 r. dla 15 osób z niepełnosprawnością zorganizowano warsztaty na temat zdrowego stylu życia a w dniu 02 grudnia 2017r. przeprowadzono warsztaty z asertywności. Szkolenia przeprowadzili trenerzy z Ośrodka Rekreacji, Rehabilitacji i Wypoczynku „12 DĘBÓW” w Zaździerzu, którzy zadbali o atmosferę sprzyjającą współpracy i wymianie doświadczeń między uczestnikami.

Podczas zajęć dotyczących zdrowego stylu życia uczestnicy zdobywali wiedzę w zakresie zapobiegania i leczenia chorób cywilizacyjnych, takich jak: depresja, alergie, otyłość, choroby serca, nadciśnienie, cukrzyca, choroby nowotworowe, zagrożeń wynikających z palenia papierosów, spożywania nadmiernej ilości alkoholu, zażywania środków psychoaktywnych oraz w zakresie zdrowego stylu życia, w tym: zasad prawidłowego żywienia i sposobu odżywiania się, wpływu odpoczynku i aktywności fizycznej na jak najlepsze funkcjonowanie organizmu.

Na warsztatach z asertywności uczestnicy nabywali umiejętność wyrażania swoich uczuć i emocji,  komunikowania swoich praw i potrzeb oraz ustalania własnego terytorium psychicznego w kontaktach z osobami, z którymi komunikują się na co dzień w taki sposób aby bez zachowań agresywnych i bez uczucia dyskomfortu psychicznego nie naruszać  praw i osobistych granic zarówno własnych jak i tych osób.

Uczestnicy korzystali także z zabiegów rehabilitacyjno-usprawniających, po wcześniejszym badaniu lekarskim, w tym z takich zabiegów jak: kinezyterapia, magnetoterapia, laseroterapia, ultradźwięki i masaże.  Uczestnicy brali również udział w zajęciach z pedagogiem, w gimnastyce oraz w terapii w wodzie.

W ramach działań integracyjnych dla uczestników oraz osób z ich otoczenia zorganizowano imprezę andrzejkową, warsztaty z quillingu (ang. „nawijać na pióro lub rurkę”; technika z rodzaju papieroplastyki, służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru) połączone z wieczorem gier planszowych oraz wieczorek taneczny. Uczestnicy wyjazdu korzystali też z basenu oraz jacuzzi i innych udogodnień znajdujących się na terenie ośrodka.

Opracował: Realizator Projektu: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok