Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych w powiecie płockim - Warsztaty z autoprezentacji dla uczestników i uczestniczek

Unia

Warsztaty z autoprezentacji dla uczestników i uczestniczek projektu

pt. „Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych w powiecie płockim”

W ramach projektu pt. „Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych w powiecie płockim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX „Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 dla jego uczestników i uczestniczek zorganizowano kolejne z zadań wyjazdowych – Warsztaty z autoprezentacji. W dniach 14-15 września 2017 r. warsztaty zorganizowano dla 15 osób z niepełnosprawnością i 10 opiekunów osób niepełnosprawnych. Natomiast w terminie 21 – 22 września 2017 r. uczestnikami warsztatów było 30 osób, wychowankowie i wychowanki przebywający w pieczy zastępczej lub opuszczający pieczę zastępczą w wieku 15 – 25 lat. Szkolenia odbyły się w Centrum Konferencyjno-Hotelowym FORT w Warszawie, a przeprowadzili je trenerzy z firmy CSW DELTA Jakub Błaszczyk z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy zadbali o atmosferę sprzyjającą współpracy i wymianie doświadczeń między uczestnikami, ale przede wszystkim pomogli im w zdobyciu nowych umiejętności. Celem warsztatów było: • rozwinięcie umiejętności autoprezentacji, • poznanie swoich mocnych stron, • nauka kierowania wywieranym wrażaniem tak, aby wypaść jak najlepiej, • zapoznanie z technikami redukującymi stres, • zdobycie wiedzy na temat wystąpień publicznych, prezentacji, sposobów radzenia sobie z tremą, • przećwiczenie umiejętności prezentowania siebie na forum, • przekazanie praktycznych porad z zakresu: podstawowych zasad odnoszących się do dobrych manier, etykiety, obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich, reguł grzecznościowych, a także dbania o swój zewnętrzny wizerunek, w tym przekazanie wiedzy na temat typów skóry i jej pielęgnacji, zasad doboru makijażu i odpowiedniego stroju do różnych sytuacji. W celu wzmocnienia nabytych przez uczestników i uczestniczki kompetencji z zakresu autoprezentacji, w ramach warsztatów zorganizowano wyjścia do warszawskich teatrów na spektakle teatralne. Grupa wychowanków i wychowanek pieczy zastępczej obejrzała przedstawienie w Teatrze Komedia pt.: „Pierwsza randka”, a uczestnicy i uczestniczki z niepełnosprawnością wraz z opiekunami obejrzeli spektakl pt. „Pomoc domowa” w Teatrze Och-Teatr.

Opracował: Realizator Projektu: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok