Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020

„Szkolenie lokalnej społeczności na obszarach wiejskich”

„Przebudowa - modernizacja drogi powiatowej nr 2951W Bulkowo – Kobylniki”

„Przebudowa - modernizacja drogi powiatowej nr 2951W Bulkowo – Kobylniki” – aktualizacja po aneksie do umowy pomocy

„Przebudowa - modernizacja drogi powiatowej nr 2921W Smolino – Psary”

„Przebudowa - modernizacja drogi powiatowej nr 2921W Smolino – Psary” – aktualizacja po aneksie do umowy pomocy

„Przebudowa - modernizacja drogi powiatowej nr 2965W Węgrzynowo – Podgórze”

„Przebudowa - modernizacja drogi powiatowej nr 2965W Węgrzynowo – Podgórze” – aktualizacja po aneksie do umowy pomocy

logotypy plus zachecamy 1

Tytuł operacji „Szkolenie lokalnej społeczności na obszarach wiejskich”

Operacja pn. „Szkolenie lokalnej społeczności na obszarach wiejskich” mająca na celu przygotowanie i przeprowadzenie cyklu szkoleń, których zakres merytoryczny dotyczy wiedzy z zakresu systemów  jakości żywności, o których mowa w art. 16 ust. 1 lit. A lub b Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Europy (UE) NR 1305/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie wsparcia rozwoju obszarów wiejskich przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW), współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan Operacyjny na lata 2020-2021.

Przewidywane wyniki realizacji operacji to podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotowego tematu wśród mieszkańców województwa mazowieckiego, zwłaszcza rolników, członków gospodyń wiejskich, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, liderów lokalnych społeczności, przedstawicieli samorządów lokalnych, zwiększenie ich udziału we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich oraz upowszechnianie wiedzy w zakresie planowania rozwoju lokalnego z uwzględnieniem potencjału ekonomicznego, społecznego i środowiskowego danego obszaru. Nabyta wiedza ułatwi w przyszłości uczestnikom cyklu szkoleń dzielenie się nabytą wiedzą w obszarze rozwoju obszarów wiejskich oraz upowszechnianie rezultatów działań na rzecz tego rozwoju.

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich – to propozycja szeroko rozumianej współpracy i wymiany doświadczeń w zakresie rozwoju obszarów wiejskich pomiędzy wszystkimi organizacjami działającymi na obszarach wiejskich oraz na rzecz ich rozwoju.

Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Województwie Mazowieckim, realizując założenia PROW 2014-2020 wspiera lokalne inicjatywy na obszarach wiejskich oraz propaguje regionalną kulturę i historię, podejmuje szereg działań informacyjno-promocyjnych, których celem jest aktywizacja społeczności lokalnej, wspieranie wymiany doświadczeń i dobrych praktyk oraz poszukiwanie rozwiązań innowacyjnych dla rozwoju obszarów wiejskich.

Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa
tel.: 225979701

Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych: www.mazowieckie.ksow.pl, gdzie można znaleźć informacje o bieżących inicjatywach i wsparciu KSOW oraz www.ksow.pl, gdzie można zarejestrować się jako Partner KSOW.

Produkt lokalny

Tytuł operacji: „Produkt lokalny i tradycyjny dla lokalnej społeczności”

Celem operacji jest opracowanie i rozpowszechnienie broszury informacyjnej o produkcie lokalnym i tradycyjnym wśród mieszkańców terenów wiejskich województwa mazowieckiego w 2020 roku.
Efektem realizacji operacji będzie podniesienie poziomu wiedzy mieszkańców województwa mazowieckiego na temat szans rozwoju jakie daje inwestycja w produkt lokalny i tradycyjny.
Powiat Płocki wyszedł z inicjatywą opracowania i upowszechnienia broszury informacyjnej zawierającej kompendium wiedzy na temat produktu lokalnego i tradycyjnego. Publikacja poza ogólnymi informacjami zawierać będzie wskazówki umożliwiające opracowanie strategii rozwoju własnego gospodarstwa. Całość wzbogacona zostanie o katalog dobrych praktyk, pokazujący ze inwestycja w produkt lokalny może być dochodowa, może stanowić szansę na rozwój rodzinnych gospodarstw i samych właścicieli.

Publikacja do pobrania - „Produkt lokalny i tradycyjny dla lokalnej społeczności”

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich
– to propozycja szeroko rozumianej współpracy i wymiany doświadczeń w zakresie rozwoju obszarów wiejskich pomiędzy wszystkimi organizacjami działającymi na obszarach wiejskich oraz na rzecz ich rozwoju.

Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Województwie Mazowieckim, realizując założenia PROW 2014-2020 wspiera lokalne inicjatywy na obszarach wiejskich oraz propaguje regionalną kulturę i historię, podejmuje szereg działań informacyjno-promocyjnych, których celem jest aktywizacja społeczności lokalnej, wspieranie wymiany doświadczeń i dobrych praktyk oraz poszukiwanie rozwiązań innowacyjnych dla rozwoju obszarów wiejskich.

Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich