Oddział Ginekologiczno – Położniczy w płockim Szpitalu Wojewódzkim już oficjalnie otwarty
17 października w Sali Konferencyjnej płockiego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego dokonano oficjalnego otwarcia gruntownie zmodernizowanego i doposażonego Oddziału Ginekologiczno – Położniczego.
Medycyna to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi nauki. Często zdarza się, że nawet kilkuletni sprzęt staje się przeżytkiem, na skutek ciągłego postępu w danej dziedzinie. Dzięki wizji i zapobiegliwości samorządu województwa mazowieckiego, płocki szpital z każdym rokiem zyskuje nowocześniejsze i przyjaźniejsze dla pacjenta oblicze, stając się wiodącym ośrodkiem medycznym w regionie.
Podczas wydarzenia obecni wysłuchali dwóch wykładów, pierwszy dotyczył ewolucji opieki okołoporodowej w płockim Oddziale Ginekologiczno – Położniczym, kolejny nowoczesnej medycyny pt. „Lasery w urologii”. Samorząd Powiatu Płockiego reprezentowała Wicestarosta Iwona Sierocka.












