Kolejna odsłona kampanii „Stop Przemocy”

2016-12-30 09:45 | Promocja zdrowia

Każdy z nas może być wolontariuszem! Każdy z nas może nieść pomoc - szczególnie osobom doznającym przemocy!

Kolejna odsłona kampanii „Stop Przemocy” rozpoczętej 15 września podczas Powiatowego Dnia Promocji Zdrowia w Brwilnie miała miejsce w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie w trakcie obchodów Powiatowego Dnia Wolontariusza w dniu 9 grudnia.

Przemoc jest uniwersalnym problemem, który zagraża życiu, zdrowiu i szczęściu nas wszystkich. Dlatego każdy ma obowiązek reagować w przypadku zaistnienia jakichkolwiek podejrzeń.

Nie przechodźmy obojętnie wobec przemocy! Nie bójmy się pomóc! Nasza reakcja może uratować komuś życie…

Mamy prawo żyć w domu wolnym od przemocy i czuć się w nim bezpiecznie!

Mamy prawo do szacunku, godnego traktowania, do swobodnego wyrażania swojego zdania. Mamy prawo popełniać błędy i szukać pomocy!.

Młodzież rozdała obecnym ulotki mówiące o tym problemie, zawierały one również wskazówki, gdzie można szukać pomocy.

Kampania jest prowadzona zgodnie z harmonogramem Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2016-2020, który został przyjęty Uchwałą nr 132/XIV/2016 Rady Powiatu w Płocku  z dnia 30 marca 2016 roku. Jej celem jest zwrócenie uwagi na występujący problem stosowania różnego rodzaju przemocy.

• PUP Płock
    mazovia