Coraz mniej bezrobotnych

9 września 2017r na boisku klubu sportowego w Radzanowie obył się III Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Płockiego- Mariusza Bieńka „W Dolinie Rzeki Wisła”.Turniej rozpoczął się od uroczystości wciągnięcia flagi narodowej na maszt przy dźwiękach hymnu narodowego. Następnie wszystkie uczestniczące drużyny przekazały sobie ogień olimpijski który dotarł do znicza który zapalił Starosta Płocki w towarzystwie burmistrzów i wójtów uczestniczących gmin. Na koniec tej uroczystości sędzia główny Andrzej Kuliński złożył meldunek o gotowości drużyn i sędziów do rozpoczęcia turnieju.

Honorowy Patronat nad III Turniejem objęli:

Piotr Zgorzelski- Poseł RP

Adam Struzik- Marszałek Województwa Mazowieckiego

Mariusz Bieniek- Starosta Płocki

Sylwester Ziemkiewicz- Wójt Gminy Radzanowo

Sponsorzy Turnieju:

Firma Bakoma S.A.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Urząd Gminy Radzanowo

Jan Łukasiak- Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Puchary ufundowali:

Najlepszy zawodnik- Wójt Gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz

Najlepsza zawodniczka- Radny Powiatu Płockiego Andrzej Kuliński

Król strzelców- Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski

Najlepszy bramkarz- Sekretarz Powiatu Michał Twardy

Najlepszy VIP- Poseł RP Piotr Zgorzelski

Najstarszy uczestnik- Wicestarosta Płocki Iwona Sierocka

Puchar Fair Play-  Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

W imieniu Starosty odpowiedzialny za turniej był Radny Powiatu Płockiego-Andrzej Kuliński. natomiast Gminę Radzanowo reprezentowała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu – Magdalena Kosielińska. Sędzią głównym turnieju i prowadzącym był Radny Powiatu Płockiego-Andrzej Kuliński.

Społecznie Turniej sędziowali już po raz trzeci:

Kazimierz Mikołajewski- były sędzia międzynarodowy

Marek Mikołajewski- sędzia międzynarodowy

Piotr Mikołajewski- sędzia pierwszoligowy

Do turnieju zgłosiło się 14 reprezentacji, jednakże na starcie stawiło się 9 reprezentacji:

Komenda Miejska Policji w Płocku

Gmina Bulkowo

Miasto i Gmina Wyszogród

Miasto i Gmina Glinojeck

Gmina Baboszewo

Gmina Radzanowo

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Płocku

Gmina Mochowo

Gmina Bodzanów

Dziewięć uczestniczących drużyn zgodnie z regulaminem podzielono na 3 grupy po 3 zespoły. Drużyny w grupach rozegrały mecze każdy z każdym. Do półfinału awansowały po dwa zespoły z każdej grupy do drużyn które zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie. Dolosowano drużyny które zajęły drugie miejsce w swojej grupie.

Do finału zakwalifikowali się :

Miasto i Gmina Glinojeck

Gmina Mochowo

Komenda Miejska Policji w Płocku

W pierwszym finałowym meczu Miasto i Gmina Glinojeck pokonała drużynę Gminy Mochowo 1:0. W drugim meczu finałowym Miasto i Gmina Glinojeck pokonała Komendę Miejska Policji w Płocku 3:1. W trzecim finałowym meczu Gmina Mochowo pokonała Komendę Miejska Policji w Płocku 3:0.

Wyniki końcowe turnieju :

I miejsce - Miasto i Gmina Glinojeck

II miejsce - Gmina Mochowo

III miejsce- Komenda Miejska Policji w Płocku

IV miejsce - Gmina i Miasto Wyszogród

V miejsce - Gmina Radzanowo

VI miejsce - Gmina Bodzanów

Reszta uczestniczących drużyn otrzymała ex aequo VII miejsce w turnieju, zgodnie z regulaminem musiała uczestniczyć 1 zawodniczka.

Najlepszą zawodniczką turnieju decyzją sędziów wybrana została Sylwia Pułtorak-Gmina Bodzanów. Puchar ufundował Radny Powiatu Płockiego- Andrzej Kuliński.

Najlepszy zawodnik- Jacek Turowski- Gmina Mochowo. Puchar ufundował Wójt Gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz.

Królem strzelców został Paweł Lubasiński – Miasto i Gmina Glinojeck. Puchar ufundował Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski.

Najlepszym bramkarzem wybrano Rafała Janiszewskiego z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Puchar ufundował Sekretarz Powiatu Płockiego Michał Twardy.

Najstarszy uczestnik- Stanisław Lechota- Miasto i Gmina Wyszogród. Puchar ufundowała Wicestarosta Płocki Iwona Sierocka.

Najlepszym VIP’em wybrano Łukasza Kapczyńskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Glinojeck. Puchar ufundował Poseł RP Piotr Zgorzelski.

Najlepszą drużyną grającą Fair Play została reprezentacja Gminy Radzanowo dla której puchar ufundował Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Każda uczestnicząca drużyna otrzymała piękny puchar w zależności od zajętego miejsca. Drużyny które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały medale i nagrody rzeczowe. Medale ufundował Starosta Płocki Mariusz Bieniek a nagrody rzeczowe Jan Łukasiak, który ufundował też dwa puchary dla głównych organizatorów. Wszyscy uczestnicy zaproszeni byli na wspólny obiad oraz dostali: odżywcze jogurty, napoje i wodę.  Turniej rozgrywany był na piękny obiekcie z bardzo dobrą płytą chwaloną przez wszystkie drużyny. Myślę iż organizatorzy stanęli na wysokości zadania dobrze organizując turniej. Wszyscy burmistrzowie, wójtowie i komendanci otrzymali piękne pamiątkowe medale „Sportowy przyjaciel Powiatu Płockiego”. Turniej przeszedł do historii. Na koniec wszyscy podziękowali sobie za piękną sportową walkę i obiecali uczestnictwo w IV turnieju.