Alarm przeciwpowodziowy – odwołany

W związku ze spadkiem poziomu rzeki Wisły na terenie powiatu płockiego oraz korzystnymi prognozami hydrologicznymi Starosta Płocki Mariusz Bieniek odwołuje alarm przeciwpowodziowy dla 7 gmin powiatu płockiego tj. Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Słupno, Bodzanów, Nowy Duninów i Słubice. Odwołanie alarmu obowiązuje od dnia 30 czerwca 2020 r. od godziny 11.30. Nadal obowiązuje na terenach tych gmin pogotowie przeciwpowodziowe. Sytuacja na Wiśle monitorowana jest na bieżąco przez współdziałanie powiatowych służb, inspekcji i straży oraz urzędów gmin z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego.