Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W związku ze wzrostem rzeki Wisły i ogłoszeniem alarmu przeciwpowodziowego w powiecie płockim Starosta Płocki Mariusz Bieniek zwołał w dniu dzisiejszym posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem przedstawicieli powiatowych służb, inspekcji i straży oraz gmin powiatu płockiego. Spotkanie odbyło się w Kępie Polskiej gm. Bodzanów.

Podczas posiedzenia omówiono bieżącą sytuacją powodziową na terenie powiatu, a swoje raporty złożyli przedstawiciele: Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej Policji, a także wójtowie i przedstawiciele poszczególnych gmin objętych alarmem powodziowym : Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Słubice, Bodzanów, Słupno, Nowy Duninów.

Jak podkreślają władze powiatu sytuacja hydrologiczna  jest monitorowana na bieżąco przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, a wszystkie służby, inspekcje, straże oraz gminy są przygotowane do prowadzenia poszczególnych działań w przypadku wystąpienia bezpośredniego zagrożenia.

Biorąc pod uwagę fakt nieprzewidywalności rzeki, zaleca się unikanie zbliżania się do wody i spacerów przy wałach.