Przegląd obiektów hydrotechnicznych na terenie Powiatu Płockiego

W dniu 26 czerwca 2020 r. w związku z sytuacją hydro- meteorologiczną w zlewni rzeki Wisły, na zaproszenie Zespołu Operacyjnego Ochrony Przeciwpowodziowej w Zarządzie Zlewni we Włocławku odbył się komisyjny przegląd obiektów hydrotechnicznych na terenie administrowanym 551- 680 rzeki Wisły. Przegląd  rozpoczął się o godz. 9.00 w Dobrzykowie i obejmował prawostronne i lewostronne wały przeciwpowodziowe na rzece Wiśle od ujścia Bugu- Narwi do Zbiornika Włocławek oraz zapory boczne i obiekty w osi S.W. Włocławek oraz przepompownie, przepusty wałowe.

W przeglądzie uczestniczyli przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, jednostek samorządu terytorialnego, gmin i powiatów. Starostwo Powiatowe reprezentowali: Beata Banaszczak – Zastępca Dyrektora Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Piotr Jakubowski – Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego w Płocku.

Podczas kontroli nie stwierdzono żadnych niedociągnięć, w wielu miejscach prowadzone są prace utrzymaniowe. W najbliższym czasie przewidywane są wzrosty poziomu rzeki Wisły na terenie powiatu płockiego. Sytuacja hydrologiczna jest monitorowana na bieżąco przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.