Dzień Sołtysa

Dziś, 11 marca dziękujemy Sołtysom za ich pracę.  Dziś bowiem świętujemy Dzień Sołtysa - ważne święto nie tylko dla samorządów, ale także lokalnych społeczności.

Sołtys to przede wszystkim podstawa władzy samorządowej. To właśnie on ma bezpośredni kontakt z ludźmi, to jemu mieszkańcy przekazują swoje pomysły, obawy i potrzeby związane z polepszeniem jakości życia w swojej miejscowości. Człowiek pełniący funkcję Sołtysa jest liderem i animatorem życia mieszkańców danej miejscowości. Bycie Sołtysem to wielki obowiązek, a zostanie wybranym, jest oznaką szacunku i uznania. 

Z okazji Dnia Sołtysa, w imieniu Samorządu Powiatu Płockiego składamy Wam, Drogie Sołtyski i Drodzy Sołtysi, serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, mnóstwa pomysłów na realizację zakładanych celów, dobrej współpracy nie tylko z mieszkańcami, ale również z władzami samorządowymi. Wasza praca jest szczególnie ważna, gdyż dzięki niej zmienia się polska wieś a Wasze działania ułatwiają życie lokalnej społeczności.     

Serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów!

 

Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku         Wicestarosta                 Starosta Płocki

               Lech Dąbrowski                                                            Iwona Sierocka           Mariusz Bieniek

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.