Uroczystość 95 lecia Urodzin płka Antoniego Jelca

Płk Antoni Jelec  - Honorowy Prezes Koła Powiatowego Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP obchodził w dniu 20.02.2020 r. swoje 95 urodziny. Najserdeczniejsze życzenia jubilatowi złożyli w imieniu władz powiatu płockiego Lech Dąbrowski - Przewodniczący Rady Powiatu, Iwona Sierocka - Wicestarosta, a w imieniu Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP - Hilary Januszczyk - Prezes Koła Powiatowego w Płocku.

Płk Antoni Jelec to zasłużony żołnierz Wojska Polskiego,mocno zaangażowany  w sprawy dotyczące kombatantów. W 1991 roku z jego inicjatywy powołano w Płocku Porozumienie Organizacji Kombatanckich jako nielicznej w Polsce organizacji, która połączyła prawie wszystkie stowarzyszenia kombatanckie w Płocku. Jest autorem listy poległych i pomordowanych płocczan w drugiej wojnie światowej.Dzięki zaangażowaniu płka Jelca w 2001 roku została odsłonięta Tablica upamiętniająca płocczan poległych i pomordowanych w czasie drugiej wojny światowej przy Stanisławówce.  Pułkownik inicjuje także przedsięwzięcia związane z opieką zdrowotną płockich kombatantów.Za swoje dotychczasowe działania został odznaczony wieloma medalami i odznaczeniami m.in. Krzyżem Komandorskim Odrodzenia Polski w 60. rocznicę zakończenia wojny, Krzyżem Oficerskim za działalność na rzecz kombatantów, Medalem Laude Probus za działalność dla płockich kombatantów z okazji piętnastolecia Porozumienia Organizacji Kombatanckich.

Jubilatowi życzymy zdrowia, wielu sił w dalszej służbie na rzecz powiatu płockiego i naszej Ojczyzny.