Uroczystość 95 lecia Urodzin płka Antoniego Jelca

Płk Antoni Jelec  - Honorowy Prezes Koła Powiatowego Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP obchodził w dniu 20.02.2020 r. swoje 95 urodziny. Najserdeczniejsze życzenia jubilatowi złożyli w imieniu władz powiatu płockiego Lech Dąbrowski - Przewodniczący Rady Powiatu, Iwona Sierocka - Wicestarosta, a w imieniu Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP - Hilary Januszczyk - Prezes Koła Powiatowego w Płocku.

Płk Antoni Jelec to zasłużony żołnierz Wojska Polskiego,mocno zaangażowany  w sprawy dotyczące kombatantów. W 1991 roku z jego inicjatywy powołano w Płocku Porozumienie Organizacji Kombatanckich jako nielicznej w Polsce organizacji, która połączyła prawie wszystkie stowarzyszenia kombatanckie w Płocku. Jest autorem listy poległych i pomordowanych płocczan w drugiej wojnie światowej.Dzięki zaangażowaniu płka Jelca w 2001 roku została odsłonięta Tablica upamiętniająca płocczan poległych i pomordowanych w czasie drugiej wojny światowej przy Stanisławówce.  Pułkownik inicjuje także przedsięwzięcia związane z opieką zdrowotną płockich kombatantów.Za swoje dotychczasowe działania został odznaczony wieloma medalami i odznaczeniami m.in. Krzyżem Komandorskim Odrodzenia Polski w 60. rocznicę zakończenia wojny, Krzyżem Oficerskim za działalność na rzecz kombatantów, Medalem Laude Probus za działalność dla płockich kombatantów z okazji piętnastolecia Porozumienia Organizacji Kombatanckich.

Jubilatowi życzymy zdrowia, wielu sił w dalszej służbie na rzecz powiatu płockiego i naszej Ojczyzny.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.