Konferencja poświęcona przerzuceniu kosztów funkcjonowania szpitali na samorządy terytorialne

17 lutego w gmachu Senatu RP odbyła się konferencja dotycząca Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 20 listopada 2019 r. w sprawie odpowiedzialności finansowej jednostek samorządu terytorialnego za stratę netto samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Konferencję zorganizowała Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej Senatu RP, przy współpracy m.in. ze Związkiem Powiatów Polskich oraz Związkiem Miast Polskich.

W trakcie spotkania wystąpili m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik – wnioskodawca do Trybunału Konstytucyjnego, przedstawił podłoże i konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego, Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski - omówił koszty utrzymania szpitala regionalnego, którego zadłużenie spłaca samorząd.

Powiat Płocki reprezentowała Wicestarosta Iwona Sierocka.

Więcej informacji na stronie: https://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,12486,konferencja-poswiecona-konsekwencjom-wyroku-trybunalu-konstytucyjnego-z-20-listopada-2019-r-.html