Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie

6.02.2020 r. w Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie odbył się Dzień Patrona. Społeczność szkolna poprzez montaż poetycko- muzyczny pt. „Baczyński uskrzydla”  uczciła 99 rocznicę urodzin poety.

Patronat honorowy uroczystości objęli Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Iwona Gortat, dzięki którym zakupiono 40 koszulek z napisem „Baczyński Uskrzydla”. Podczas uroczystości Powiat Płocki reprezentowała Wicestarosta Iwona Sierocka.

Krzysztof Kamil Baczyński jest Patronem Szkoły Podstawowej Wyszogrodzie od 45 lat. Poeta swoim krótkim - 23 letnim życiem daje przykład uczniom życia według zasad Bóg, Honor i Ojczyzna.