Z wizytą w odbudowywanym DPS „Nad Jarem” w Nowym Miszewie.

10.01.2020 r. na plac budowy zniszczonego po pożarze Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie udali się Starosta Płocki – Mariusz Bieniek, Wicestarosta – Iwona Sierocka, Członkowie Zarządu – Bogdan BanaszczakPaweł BogielPaweł Jakubowski, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Powiatu Płockiego – Jarosław Mioduski,  Dyrektor Płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie – Tomasz Kominek oraz Dyrektor DPS "Nad Jarem" - Barbara Stańska Mackiewicz.  Inspektor budowy z  Wykonawcą oprowadzili po odbudowywanym budynku i opowiedzieli przybyłym o zrealizowanych pracach I etapu.

W dniu 3 sierpnia 2019 roku w budynku głównym Domu Pomocy Społecznej Nowym Miszewie wystąpił pożar. W wyniku pożaru zniszczeniu uległo poddasze części frontowej, poddasze jednego skrzydła budynku głównego oraz poddasze budynku wielofunkcyjnego. Pożar spowodował całkowite zniszczenie konstrukcji drewnianej dachu wraz z pokryciem, warstwami izolacji oraz sufitami podwieszanymi poddasza. Ponadto, w wyniku działania wysokiej temperatury, zniszczeniu uległy murowane ścianki działowe poddasza oraz częściowo trzony kominowe ponad poziomem podłogi poddasza. W grudniu 2019 roku został zakończony pierwszy etap polegający na położeniu więźby dachowej wraz z częściowym dociepleniem poddasza użytkowego. Zostały wykonane przeglądy instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjne i hydrantowe. Obecnie rozpoczęto realizację II etapu, którego zakończenie planowane jest na 29 lutego 2020 roku. Jest to bardzo intensywny czas dla całego Powiatu Płockiego.  Zarówno Zarządowi Powiatu, jak i wszystkim pracownikom zależy, aby prace zakończyły się w jak najkrótszym czasie.