Rozpoczęliśmy 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę, 12 stycznia 2020 roku, odbędzie się już 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyW tym roku Orkiestra zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej, czyli na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Tradycyjnie Powiat Płocki także włącza się w akcję. W wielu miejscach  przygotowano mnóstwo atrakcji: koncertów, wspólnych zabaw, sportowych rywalizacji, licytacji a wolontariusze będą zbierać pieniądze do orkiestrowych puszek. Z pewnością w gminach będzie gwarno i radośnie.

Do wylicytowania w gminnych sztabach będzie m.in. przepiękne rękodzieło wykonane przez pensjonariuszy naszych Domów Pomocy Społecznej, nie zabraknie również atrakcyjnych gadżetów powiatowych. Starosta Płocki Mariusz Bieniek zaoferował natomiast bardzo lubiany dzień w fotelu Starosty.